Nutrigenomix Türkiye

Kişiselleştirilmiş Beslenme İçin Genetik Test Servisi

Müşterilerinize Kendi Genlerine Göre Tavsiyelerde Bulunun

 

Sevgili Diyetisyen,

Müşterilerinize, bireysel genetik profillerine uygun, kişiselleştirilmiş beslenme danışmanlığı sağlayabilmeniz ve mesleki uygulama alanınızda gelişmenize yardımcı olacak yenilikçi bir hizmeti size sunmaktan çok mutluyuz.

Nutrigenomix Inc. Toronto Üniversitesi bünyesinde başlatılan bir biyoteknoloji şirketi olup, sadece kayıtlı diyet uzmanları tarafından uygulanabilen kişiselleştirilmiş beslenme amaçlı ve kolay kullanımlı bir genetik test hizmeti geliştirdi. 2012 yılının Haziran ayında Kanada Diyetisyenler Konferansı’nda gerçekleştirilen lansman toplantımızdan bu yana, 15 ülkeden 400’den fazla diyetisyen Nutrigenomix yetkili sağlayıcısı olmak için kurumumuza kaydoldular.  Şu anda, servisimiz İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Portekizce, Çince, Rusça ve Türkçe dillerinde mevcut olup, yakın gelecekte daha fazla diller de ilave edilecektir.

Daha ayrıntılı bilgi “Kişiselleştirilmiş Beslenme için Genetik Test Servisi” başlıklı broşürümüzde bulunmaktadır. Müşterileriniz için hazırladığımız “Kişiselleştirilmiş Beslenme Değerlendirmesi başlıklı broşürü bilgisayar “online”ortamından ‘Information/Downloads’ sayfasından temin edebilirsiniz.  Bilgi videomuzu ve bazı medya yayınlarımızı Haberler ve Organizasyonlar linkinden izlemek için lütfen www.nutrigenomix.com web sitesine ziyaret ediniz. Bu sayfanın altında diyetisyenler tarafindan yöneltilen bazi “Sıkça Sorulan Sorular” kısmını
bulacaksınız.

Sizi yetkili Nutrigenomix sağlayıcısı olmanız için www.nutrigenomix.com/user/register adresine ziyaret edip, kaydınızı yapmaya davet ediyoruz.

Kayıt ücretsiz olup, size 75 sayfalık PDF Eğitim Kılavuzu, örnek raporlar, Power Point sunumları, özgün araştırma makaleleri ve daha bir çok dosyaya anında erişim olanağı sağlamaktadır.

Kayıt işlemlerini tamamlayabilmek için, ABD diyetisyenlerinin Diyetetik Kayıt Komisyonu numaraları, Kanada diyetisyenlerinin eyalet üniversitesi kayıt numaraları gereklidir. Diğer ülkelerdeki diyetisyenlerin ise kendi ülkelerinin akreditasyon onayı belgelerini temin etmeleri  gerekecektir.

Kayıt işlemleriniz onaylandıktan sonra, güvenli “online”portalına giriş yapabilirsiniz ve ordan Başlangıç Paketi’ni (195$ dolara) sipariş edebilirsiniz. Bu pakette; Kişiselleştirilmiş Beslenme Raporu örneği, 6 tükürük toplama kiti, posta ücreti ödenmiş zarflar (sadece ABD ve Kanada için geçerli), bir dizi müşteri broşürleri, imler, posterler ve servisimizi kullanabilmek için ihtiyacınız olan tüm bilgiyi içeren bizim Eğitim Kılavuzumuzun bir baskı kopyası bulunmaktadir. Ek kitler ve malzemeler ücrete tabi olmadan size gönderilir ve siz sadece kullandığınız kitler için ödeme yaparsınız. Diyetisyenlere sağladığımız ücretsiz eğitime ek olarak beslenme ve diyetetik öğretim görevlileri için de ücretsiz bir eğitim modülü geliştirdik. Daha fazla bilgi için lütfen www.nutrigenomix.com web sitesine ziyaret ediniz.

Herhangi bir sorunuz varsa, info@mydietclinic.com adresimizden bize ulaşmaktan çekinmeyin.

 

Saygılarımızla,

MyDiet Clinic

 

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

S: Nutrigenomix ’in diğer test kitlerinden farkı nedir?

Y: Nutrigenomix kişiselleştirilmiş beslenme konusunda kayıtlı diyetisyenler için özel olarak geliştirilmiş tek genetik test kitidir. Şirket nutrigenomik alanında önde gelen araştırmacılar ve kişiye özel beslenme uzmanları tarafından kurulmuştur. Test kitlerimiz sadece kayıtlı diyetisyenlerden satın alınabilir.

 

S: Müşteriler sadece genel diyet önerilerini takibe kıyasla bu genetik testi yaparak ne şekilde yararlanacaklar?

Y: DNA tabanlı önerilerimiz güncel öneriler üzerine inşa edilip tavsiyeleri daha kişiselleştirilmiş bir hale getirerek sunulmaktadır. Örneğin, genellikle günde 4 bardaktan fazla kahve tüketilmemesi tavsiye edilir. Ancak bir araştırma, Amerikan Tıp Derneği Dergisinde (Journal of the American Medical Association) nüfusun yaklaşık yarısının ‘yavaş’ metabolize versyonu olan CYP1A2 genine sahip olduğunu, ve bu kişiler eğer günde 2 bardaktan fazla kahve tüketirlerse kalp hastalıkları riskinin artacağını yayınladı. Bu test ile müşterilerinizin hangi CYP1A2 gen varyantına  sahip oldugunu tespit edecek ve sonuçlara göre daha kişiye özel tavsiyelerde bulunabileceksiniz.

 

S: Uygulamanın maliyeti nedir?

Y: Test kitlerini de içeren Başlangıç Paketinin maliyeti 195$ dolardır, ve ek kitlerin siparişinin bir maliyeti yoktur. Sadece kullanılan ve test için CLIA sertifikalı laboratuarımıza gönderilen kit için faturalandırma yapılır. Her bir kitin size maliyeti 249$ dolardır, buna tükürük toplama cihazı, tüm nakliye, numunenin işlemi ve Kişiselleştirilmiş Beslenme Raporu (baskı ve pdf olarak) dahildir. Tavsiye edilen perakende satış fiyatı 349$ dolardır, ve bu rakam testin uygulanması ve raporu müşterinizle birlikte gözden geçireceğiniz zamanın saat ücretini karşılamak amaçlı tasarlanmıştır. Şu anda Nutrigenomix servisi sunan diyetisyenler bu işlemin 30 ila 40 dakika arasında sürdüğünü söylüyorlar. Diyetisyenler bu testi kendilerine 95$ dolarlik bir maliyetle yapabilirler.

 

S: Genetik test sunmak için kalifiye miyim?

Y: Evet, Nutrigenomix test hizmetini sunmak bir diyetisyenin mesleki uygulamalarının kapsamı dâhilindedir. Nutrigenomix test kiti bir tıbbi teşhis aracı olmayıp, ve herhangi bir tıbbi durumu teşhis, tedavi veya iyileştirmek amaçlı değildir. Tavsiyeler müşterilerinize verdiğiniz önerileri kendi DNA’larına dayalı olarak daha kişiselleştirilmiş bir şekilde sunmanızı sağlar.

 

S: Nutrigenomix kanıta dayalı beslenme ürünümüdür?

Y: Evet. Tüm öneriler 10 yıldan fazla yapılan titiz bilimsel araştırmalara dayalı olup eş uzmanların gözden geçirdiği önde gelen tıp dergilerinde yayınlanmıştır. Tüm öneriler seçkin Bilim Danışma Kurulu tarafından desteklenmektedir.

 

S: Nutrigenomik veya genetik hakkında fazla bilgi sahibi değilim. Müşterilerime verdiğim test bilgilerini anlayacağimdan nasıl emin olabilirim?

Y: Genetik yada Nutrigenomik konusunda hiç bir kurs almamış olsanız dahi, Nutrigenomik ve kişiselleştirilmiş beslenme genetik testi uygulamasını tam olarak kavrayabilmeniz ve bunu müşterilerinize açıklayabilmeniz için bütün ihtiyacınız sizin beslenme eğitiminizin yanı sıra size verdiğimiz kapsamlı eğitim rehberi ile yeterli olacaktır.